Щодо пенсійної реформи, звичайно вона в нашій державі необхідна. Нинішні пенсії та методика їх нарахування, не відображають реального трудового внеску переважної більшості громадян України, і основну масу людей не влаштовують.
В основу пенсійної реформи повинні бути закладені принципи соціальної рівноправності в нарахуванні пенсій та встановлення її верхньої межі.
При розробці таких важливих документів, як Пенсійна реформа, Житловий і Трудовий кодекси, потрібно не імітувати «всенародне обговорення», під час якого влада розмовляє сама з собою, а прислухатися до думки простого громадянина.
Необхідне збільшення соціальних стандартів, перегляд сміхотворного споживчого кошика і таким чином домогтися збільшення мінімального прожиткового мінімуму, мінімальних пенсій і зарплат. В кінцевому ж варіанті мінімальні пенсії повинні бути вищими за прожитковий мінімум, чого тепер немає і нажаль не бачимо в запропонованій нам пенсійній реформі.
І звичайно ж реформи потрібно проводити в комплексі, уряду необхідно стимулювати підприємництво і покращення конкурентного середовища сприятиме створенню робочих місць. Відповідно, зростуть і відрахування в Пенсійний фонд. Створення тільки 500 тисяч робочих місць поповнить фонд додатковими 4 мільярдами.
Пропонується підвищити пенсійний вік для жінок, щоб заощадити 500 мільйонів гривень, і при цьому на 400 мільйонів гривень планується збільшувати бюджет на утримання держорганів. Необхідно скоротити витрати на утримання чиновників і депутатів, а також ліквідувати схеми розкрадання держбюджету.
Іван Бачинський
депутат Перечинської районної ради
від партії «ВО «Батьківщина»