Світ визнав: Тимошенко ні в чому не винна! Але Янукович влаштував судилище, щоб розправитися над головним опонентом

«Звинувачення проти колишнього прем’єр-міністра виглядають політичними за своєю природою»…
«І не варті паперу, на якому вони написані». До такого висновку дійшли авторитетні та потужні світові компанії – юридична та аудиторська. Правники з Covington & Burling LLP («Ковінгтон енд Бьорлінг», один із її засновників став генпрокурором США) та аудитори із BDO («Бі Ді Оу», належить до п’ятірки найбільших аудиторських компаній світу, має 1082! представництва в 119 країнах!), провели неупереджене розслідування, зіставили звинувачення проти Тимошенко з боку влади Януковича та всі реальні факти та встановили, що ці закиди носять цілковито політичний характер і не мають найменших реальних підстав під собою.  «Звинувачення проти колишнього прем’єр-міністра виглядають політичними за своєю природою, тому що не існує фактів, як б їх підтверджували». 
Фахівці проаналізували звинувачення на адресу Тимошенко по так званих екологічних грошах («Кіотський протокол») та по закупівлі машин для сільської медицини. Підтверджено: пенсії виплачено, кіотські гроші – цілі, а автомобілі закуплені за ціною нижче ринкової і рятують людські життя. А звинувачення,  сфабриковані найнятими за бюджетні кошти «американськими аудиторами» Азарова, на варті навіть паперу, а якому вони написані.  Такий висновок зробили Covington & Burling та BDO.

В Україні немає незалежного правосуддя
Ледве чи не вперше в історії Європейського парламенту, головного законодавчого органу всього Євросоюзу, відбулися спеціальні персональні слухання, присвячені конкретним особам – зокрема, Юлії Тимошенко та Юрію Луценку. Увхавлено спеціальну резолюцію ЄП «Справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду». Європаламентарі констатували, що в Україні немає «справедливого, неупередженого і незалежного судочинства». Вони висловили занепокоєння «зростанням вибіркового переслідування діячів політичної опозиції в Україні, а також непропорційністю застосовуваних заходів, особливо у випадку Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Луценка зажадали від Януковича». Європа зажадала від Януковича звільнити Луценка та зняти обмеження на пересування по країні та по світу, накладені на Юлію Тимошенко.

В Україні опозиційних політиків переслідують з політичних мотивів, - депутати ПАРЄ
Затримання великої кількості опозиційних українських політиків, колишніх членів уряду за звинуваченнями, які є, по-суті, політичними, є неприйнятним. Про це йдеться у заяві членів Парламентської асамблеї Ради Європи. «Сьогодні фактично криміналізуються минулі політичні рішення, незалежно від їхньої якості», - наголошують члени ПАРЄ, додаючи, що розслідування політичних рішень є виключною прерогативою парламенту.
У заяві висловлюється глибоке занепокоєння переслідуванням представників громадянського суспільства та політичних активістів в Україні. «У демократичному суспільстві і влада, і опозиція повинні мати змогу вільно висловлювати свою позицію як на національному, так і міжнародному рівні. Обмеження щодо пересування, запроваджені проти великої кількості провідних діячів опозиції на дуже сумнівних підставах, є неприйнятними для справді демократичного суспільства», - підкреслюють члени ПАРЄ.